Site Loader

Jeśli chodzi o telefony komórkowe, są one obecnie powszechnie używane; korzystają z nich starsi oraz młodsi, a wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona.

Nic dziwnego, że dzieci bardzo chętnie sięgają po nowoczesne telefony i proszą rodziców o ich zakup. Kiedy warto zainwestować w takie urządzenie? Jeśli Twoje dziecko staje się coraz bardziej samodzielne, a na co dzień potrzebujecie narzędzia do skutecznej komunikacji, niedrogi telefon komórkowy będzie najlepszym rozwiązaniem. W takim przypadku bateria trzyma o wiele dłużej, a brak dostępu do Internetu jest dodatkowym zabezpieczeniem przed generowaniem dodatkowych kosztów.

Dobrą propozycją jest telefon na kartę, ponieważ rodzice mają możliwość kontrolowania wydatków ponoszonych na połączenia i wiadomości. Coraz częściej jednak sieci komórkowe oferują specjalne abonamenty dla najmłodszych – w ofercie znajdują się wówczas również podstawowe modele smartfonów. Jeśli Twoje dziecko samodzielnie korzysta z komputera oraz jest świadome zagrożeń pojawiających się podczas przeglądania stron internetowych, możecie powoli rozważyć zakup nowego smartfona. Funkcja blokady rodzicielskiej pozwala na kontrolowanie przeglądanych przez dziecko stron oraz aplikacji. Nowoczesne smatfony umożliwiają również lokalizowanie położenia telefonu, co stanowi dodatkowe środki bezpieczeństwa dla dziecka. Zanim jednak zdecydujecie się na zakupy, warto porozmawiać z dzieckiem odnośnie rozsądnego korzystania z telefonu.

 

Post Author: Mariusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *