Site Loader

Złośliwe oprogramowanie to problem, z którym borykają się niemal wszyscy użytkownicy smartfonów. Szczególnie telefony z oprogramowaniem Android są narażone na atak, dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć swój telefon. Po czym poznać, że telefon został zaatakowany? Przede wszystkim system zaczyna działać niestandardowo: pojawiają się dziwne błędy, szybkie rozładowywanie baterii, telefon działa także coraz wolniej. 

Jeśli regularnie znajdujesz w swoim smartfonie dziwne powiadomienia lub urządzenie działa wyjątkowo wolno, należy przyjrzeć się bliżej problemowi.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie programu antywirusowego: ocali on telefon przed połączeniami z płatnymi serwerami lub wyświetlaniem nachalnych reklam. Jeśli decydujesz się na pobranie nowej aplikacji, sprawdź jej źródło oraz uprawnienia. Nie warto ryzykować i instalować podejrzanych aplikacji, których użytkowanie może skończyć się pobraniem złośliwego oprogramowania. Skoncentruj się przede wszystkim na ochronie swojego telefonu, ponieważ nie zawsze możesz zauważyć pojawienie się wirusów w Twoim telefonie. Dobra aplikacja antywirusowa oraz regularne skanowanie telefonu w poszukiwaniu podejrzanych plików to podstawa. Dodatkowo weryfikuj instalowane aplikacje oraz unikaj wchodzenia w niezabezpieczone linki. Jeśli na Twoim telefonie znalazł się wirus, możesz usunąć go samodzielnie, choć lepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do profesjonalistów i skorzystanie z usług serwisów. W niektórych przypadkach konieczna będzie reinstalacja systemu.

Post Author: Mariusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *